Autentická talianska gastronómia

Na festivale starostlivo vyberáme vystavovateľov, aby sme zaručili originálnu a prísne taliansku gastronomickú ponuku. Na potulkách medzi stánkami nájdete účastníkov z Talianska, dovozcov zaručených talianskych produktov, reštaurácie z rôznych kútov Slovenska a tiež obchodníkov špecializujúcich sa na vynikajúce kvalitné talianske produkty. V rôznych stánkoch nájdete aj široký sortiment kvalitných vín z rôznych oblastí talianske regióny.

Časť festivalu je venovaná talianskemu trhu, ktorý zriadili priamo naši talianski partneri, a kde budete počuť ľudí hovoriť po taliansky. Aj gurmáni nájdu na festivale svoj raj vďaka prestížnym večeriam, ktoré pripravujú šéfkuchári a študenti talianskych hotelových škôl a najznámejšie talianske LadyChefs ocenené hviezdičkou Michelin.

Najviac sa vám však bude páčiť pulzujúca radosť z každej časti námestia a žoviálnosť talianskych hostí, ktorí svojou prítomnosťou zaplavujú mesto nákazlivou energiou.

Festival gastronómie a kultúry Poprad

Gastronomické stánky a taliansky trh

Miláno – mekka módy, druhé najväčšie mesto a ekonomický klenot Talianska. Nemáte ešte letenky? Nevadí, zažiť ho môžete aj v Poprade. Navštívte zónu Piazza Milano počas festivalu Viva Italia! Vychutnajte si osviežujúce víno, drink či pivo a nechajte sa vtiahnuť atmosférou aj v ďalších zónach Piazza Villanova, Spritz Aperol Garden či v Peroni Beer Garden.

Na potulkách popradským námestím nájdete v tomto roku dve rôzne plochy stánkov. Jedným je známy „taliansky trh“ s typickými „stánkami“, na ktorom si môžete kúpiť originálne talianske výrobky.

Druhým je priestor stánkov s občerstvením, kde môžete priamo ochutnať rôzne druhy produktov a vín. V tomto priestore sa bude atmosféra postupne s večerom meniť aj vďaka hudbe a pouličným kapelám. Nechajte sa vtiahnuť ich obrovskou energiou, melódiami, ale aj chuťami, a mávnutím čarovného prútika nadobudnete pociť, že ste súčasťou pravého dedinského festivalu kdesi v Taliansku.

Inštitucionálna Večera Festivalu "Sardínia pre Alpínov"

Dnes už tradiční sardínski hostia festivalu Viva Italia ako každý rok pripravia večeru na prezentáciu a propagáciu svojej špeciálnej krajiny. Tento rok sa rozhodli venovať špeciálne menu Alpínom, a to pri príležitosti ich 5. alpského zrazu v Európe, v Poprade.

Študenti a učitelia konzorcia škôl Albeghiere na Sardínii odprezentujú 9-chodové menu so 4 predjedlami, dvoma prvými chodmi, dvoma druhými chodmi a dezertom… to všetko bude sprevádzané slávnymi sardínskymi vínami.

Táto večera je tiež príležitosťou spojiť osobnosti a partnerov festivalu pod jednou strechou, aby zažili príjmené chvíle pohody. Večera je otvorená pre verejnosť na základe rezervácie.

V prípade záujmu o kúpu lístka nás kontaktujte telefonicky, alebo e-mailom:
0905 776 699
fabiobortolini.sk@gmail.com

Cena lístka 60 eur/osoba

Slavnostná večera Festivalu Viva Italia v spolupráci s Vino a Tapas a projektom LadyChef

Pred troma rokmi sa Viva Italia a projekt LadyChef po prvýkrát spojili, aby na festivale predstavili veľmi kvalitné večery s gurmánskym jedlom a vínom, pričom pozvali kuchárky z Talianska ocenené hviezdičkou Michelin.

Tohtoročným špeciálnym hosťom je šéfkuchárka Virginia Cattaneo z reštaurácie Il Cavallino v Maranelle, jedinej reštaurácie vo vlastníctve Scuderia Ferrari a pod vedením „Team Bottura“.
Večera je otvorená pre verejnosť len na základe rezervácie.